Susumu RG2012P-2213-D-T5
RG2012P-2213-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2213-D-T5
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2213-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-2213-D-T5
QUANTITY
RG2012P-2213-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2213-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2213-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2213-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2213-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2213-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2213-D-T5
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LUG FIXED 4-14AWG 70A COPPER datasheet.pdf
RES 460 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
U.FL-RP-SMA FEMALE BULKHEAD 12"" datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO-215AA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf