Susumu RG2012P-222-C-T5
RG2012P-222-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-222-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-222-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-222-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-222-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-222-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-222-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-222-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-222-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-222-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-222-C-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 17POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf