Susumu RG2012P-2373-C-T5
RG2012P-2373-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2373-C-T5
Brief Description
RES SMD 237K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2373-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-2373-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-2373-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2373-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2373-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2373-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2373-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2373-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2373-C-T5
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 9.1K OHM 0606 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 210K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf