Susumu RG2012P-2493-B-T5
RG2012P-2493-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2493-B-T5
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2493-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-2493-B-T5
QUANTITY
RG2012P-2493-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2493-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2493-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2493-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2493-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2493-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2493-B-T5
IC SUPERVISOR OD 4.38V SC-70-4 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM50T/MC50G/X datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-MSOP-EP datasheet.pdf
MOD ADSL SPLIT FLTR ANSI T1.413 datasheet.pdf
IC FREQ MOD EMI REDUCTION 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
17 WAY MALE CONN 90 DEG LOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf