Susumu RG2012P-2800-C-T5
RG2012P-2800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2800-C-T5
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2800-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-2800-C-T5
QUANTITY
RG2012P-2800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2800-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2800-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2800-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2800-C-T5
BOX ABS BLACK 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC ADC/DAC 10BIT 36TQFN datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
BOARD XPLAINED SAMA5D3 datasheet.pdf
1500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A TO220 datasheet.pdf