Susumu RG2012P-2803-B-T1
RG2012P-2803-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2803-B-T1
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2803-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-2803-B-T1
QUANTITY
RG2012P-2803-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2803-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2803-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2803-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2803-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2803-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-2803-B-T1
FIXED IND 100UH 133MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 48VIN 2.2V 30A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 116KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC PHOTOFLASH CAP CHARGER 8DFN datasheet.pdf
MTA .156 CONTACT 22 AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
LENS RECTANG 1 POS 19.6 X 15.5MM datasheet.pdf