Susumu RG2012P-2803-B-T5
RG2012P-2803-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2803-B-T5
Brief Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2803-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-2803-B-T5
QUANTITY
RG2012P-2803-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2803-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2803-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2803-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2803-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2803-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2803-B-T5
BOX PLASTIC BLK 1.75"L X 1.44"W datasheet.pdf
CONN HEADER SH 9POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
SENSOR OXYGEN 24V 500MA datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20SOEIAJ datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1A D2PAK datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 4POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf