Susumu RG2012P-302-B-T5
RG2012P-302-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-302-B-T5
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-302-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-302-B-T5
QUANTITY
RG2012P-302-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-302-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-302-B-T5
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-302-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-302-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-302-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-302-B-T5
EVAL MOD FOR TPS5103 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 7.5MM datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 4 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 11.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf