Susumu RG2012P-304-W-T5
RG2012P-304-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-304-W-T5
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-304-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-304-W-T5
QUANTITY
RG2012P-304-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-304-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-304-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-304-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-304-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-304-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-304-W-T5
IDC CABLE- ASC34G/ AE34M / ASC34 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 2-WIRE 8MSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY REED 4PST 1A 24V datasheet.pdf
RES SMD 690 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HAN M PROTECT COVER DIE CAST datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf