Susumu RG2012P-3091-W-T1
RG2012P-3091-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3091-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.09KOHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3091-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-3091-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3091-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3091-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3091-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3091-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3091-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3091-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-3091-W-T1
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC LP 40WQFN datasheet.pdf
RES 0.08 OHM 3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES 887K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf