Susumu RG2012P-3320-P-T1
RG2012P-3320-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3320-P-T1
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3320-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-3320-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3320-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3320-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3320-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3320-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3320-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3320-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-3320-P-T1
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 296POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 10W DO213AA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf