Susumu RG2012P-3321-B-T1
RG2012P-3321-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3321-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3321-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-3321-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3321-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3321-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3321-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3321-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3321-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3321-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-3321-B-T1
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 9POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 3W 6PVH 6COL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208PQFP datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf