Susumu RG2012P-3571-D-T5
RG2012P-3571-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3571-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3571-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-3571-D-T5
QUANTITY
RG2012P-3571-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3571-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3571-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3571-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3571-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3571-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3571-D-T5
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
6.5X10 STATIC SHIELD BAG 1=100 datasheet.pdf
RES 18K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO15 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 8POS datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf