Susumu RG2012P-3830-W-T5
RG2012P-3830-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3830-W-T5
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3830-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-3830-W-T5
QUANTITY
RG2012P-3830-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3830-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3830-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3830-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3830-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3830-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3830-W-T5
MOSFET P-CH 30V 3.8A 8-MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RING UNINS 16-20AWG #8 datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 20V 40W datasheet.pdf