Susumu RG2012P-4023-C-T5
RG2012P-4023-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4023-C-T5
Brief Description
RES SMD 402K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4023-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-4023-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-4023-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4023-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4023-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4023-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4023-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4023-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4023-C-T5
CAP CER 8.2PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 12POS datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf