Susumu RG2012P-432-W-T1
RG2012P-432-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-432-W-T1
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-432-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-432-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-432-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-432-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-432-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-432-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-432-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-432-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-432-W-T1
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208TFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 27POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 1.9A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 20QFN datasheet.pdf
DIODE MODULE 600A 35V 2TOWER datasheet.pdf