Susumu RG2012P-470-B-T5
RG2012P-470-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-470-B-T5
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-470-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-470-B-T5
QUANTITY
RG2012P-470-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-470-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-470-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-470-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-470-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-470-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-470-B-T5
IC FPGA 196 I/O 352MBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 759MA 360 MOHM datasheet.pdf
KIT TERMINAL STEEL W/CRIMP TOOL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 39VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC LINE DRIVER CPE ADSL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 70POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 117K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf