Susumu RG2012P-471-B-T1
RG2012P-471-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-471-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-471-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-471-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-471-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-471-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-471-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-471-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-471-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-471-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-471-B-T1
FUSE BOARD MOUNT 62MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
BACKSHELL DB25 DIE CAST ZINC datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.7X5MM 15.55" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 7A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5.2PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DEMUX 1 X 1:2 24CQFN datasheet.pdf
RES 32K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HYBR.CABLE ASSY,AC,1M,FO+POW-MM- datasheet.pdf
MICRO 37C P 48" RBW JACKP datasheet.pdf