Susumu RG2012P-474-C-T5
RG2012P-474-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-474-C-T5
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-474-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-474-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-474-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-474-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-474-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-474-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-474-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-474-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-474-C-T5
IC CTRLR NV W/BATT MON 5V 16SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.9V SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X5R 0201 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 27A U8FL datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STRING POT 4.75 INCH RANGE datasheet.pdf
CAP TRIM 0.4-2.5PF 500V datasheet.pdf