Susumu RG2012P-4753-W-T1
RG2012P-4753-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4753-W-T1
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4753-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-4753-W-T1
QUANTITY
RG2012P-4753-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4753-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4753-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4753-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4753-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4753-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-4753-W-T1
RES SMD 17.8KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO204AC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 80POS .100 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 408MA 1.2 OHM datasheet.pdf