Susumu RG2012P-4872-D-T5
RG2012P-4872-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4872-D-T5
Brief Description
RES SMD 48.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4872-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-4872-D-T5
QUANTITY
RG2012P-4872-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4872-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4872-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4872-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4872-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4872-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4872-D-T5
HOOK-UP STRND 26AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 27V 2.8A datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE PIN datasheet.pdf