Susumu RG2012P-48R7-B-T5
RG2012P-48R7-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-48R7-B-T5
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-48R7-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-48R7-B-T5
QUANTITY
RG2012P-48R7-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-48R7-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-48R7-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-48R7-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-48R7-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-48R7-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-48R7-B-T5
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR30B/AE30G/ASR30B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 34.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 8.2A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf