Susumu RG2012P-5112-D-T5
RG2012P-5112-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5112-D-T5
Brief Description
RES SMD 51.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5112-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-5112-D-T5
QUANTITY
RG2012P-5112-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5112-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5112-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5112-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5112-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5112-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5112-D-T5
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC DO204AC datasheet.pdf
FUSE CERM 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 780FCBGA datasheet.pdf
9POS F R/A .318 370PF datasheet.pdf