Susumu RG2012P-514-B-T5
RG2012P-514-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-514-B-T5
Brief Description
RES SMD 510K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-514-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-514-B-T5
QUANTITY
RG2012P-514-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-514-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-514-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-514-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-514-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-514-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-514-B-T5
XFRMR LAMINATED 83VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS DL BRD/BRD VERT datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 2GB 240DIMM datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 28POS .100 GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 6KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 5% RADIAL datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
POT LINEAR POSITION datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf