Susumu RG2012P-5360-D-T5
RG2012P-5360-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5360-D-T5
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5360-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-5360-D-T5
QUANTITY
RG2012P-5360-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5360-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5360-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5360-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5360-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5360-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5360-D-T5
IC OSC CLCK GEN 77.76MHZ OUT SMD datasheet.pdf
TRIAC 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15K OHM 1% 10W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 150CM RED datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf