Susumu RG2012P-6043-D-T5
RG2012P-6043-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6043-D-T5
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6043-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-6043-D-T5
QUANTITY
RG2012P-6043-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6043-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6043-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6043-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6043-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6043-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6043-D-T5
FAN AXIAL 522X159MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 6.5KA DISC 24MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
SWITCH FLEX ROD DPST FRONT MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES SMD 70.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf