Susumu RG2012P-6190-B-T1
RG2012P-6190-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6190-B-T1
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6190-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-6190-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6190-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6190-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6190-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6190-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6190-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6190-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-6190-B-T1
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO201 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18DIP datasheet.pdf
SSR IP00 280VAC/5A 21-27VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 270 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 860MA 780 MOHM datasheet.pdf
CABLE CLAMP .12" datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 20% 250VAC AXIAL datasheet.pdf