Susumu RG2012P-6190-W-T1
RG2012P-6190-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6190-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6190-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-6190-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-6190-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6190-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6190-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6190-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6190-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6190-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-6190-W-T1
IC SD VIDEO FILTER ULP 16LFCSP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIGIT HER CA 0.56" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug for Male Contacts 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.034A SOT23 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
C/A 3MM OFNP 50UM 0M3 MPO 13M datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf