Susumu RG2012P-6191-B-T5
RG2012P-6191-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6191-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6191-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-6191-B-T5
QUANTITY
RG2012P-6191-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6191-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6191-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6191-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6191-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6191-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6191-B-T5
FIXED IND 100UH 2.4A 130 MOHM TH datasheet.pdf
FILTER GREEN FOR T1-3/4 LAMP datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX2657 datasheet.pdf
RF CABLE ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf