Susumu RG2012P-620-C-T5
RG2012P-620-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-620-C-T5
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-620-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-620-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-620-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-620-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-620-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-620-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-620-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-620-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-620-C-T5
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
SLDSW 5A NCBL RSDPBPLSENVBT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT CP datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf