Susumu RG2012P-624-D-T5
RG2012P-624-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-624-D-T5
Brief Description
RES SMD 620K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-624-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-624-D-T5
QUANTITY
RG2012P-624-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-624-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-624-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-624-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-624-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-624-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-624-D-T5
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 35POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 96POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GATE DRVR 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 17.7W datasheet.pdf