Susumu RG2012P-6493-D-T5
RG2012P-6493-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6493-D-T5
Brief Description
RES SMD 649K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6493-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-6493-D-T5
QUANTITY
RG2012P-6493-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6493-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6493-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6493-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6493-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6493-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6493-D-T5
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 96POS R/A datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MOSFET DUAL SAB 2.20V EE 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf