Susumu RG2012P-681-B-T5
RG2012P-681-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-681-B-T5
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-681-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-681-B-T5
QUANTITY
RG2012P-681-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-681-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-681-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-681-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-681-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-681-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-681-B-T5
RES SMD 34 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCO 4100-4300MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 2" WHT 5X4' datasheet.pdf
YELLOW RIB-LOC BANANA JACK datasheet.pdf
TAG ELECTRL WARN 5.75"X3" BLK/RD datasheet.pdf
MICRO 51C S 10" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf