Susumu RG2012P-684-B-T5
RG2012P-684-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-684-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-684-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-684-B-T5
QUANTITY
RG2012P-684-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-684-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-684-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-684-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-684-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-684-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-684-B-T5
IC SWITCH SPDT 8DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 285MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100" DL SMD RA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.6A 6SON datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 144TQFP datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST-NO 1A 4SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 37POS datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 6A 25.3 MOHM SMD datasheet.pdf