Micro Commercial Components (MCC) 30KP90CA-TP
30KP90CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
30KP90CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146.4VC R6
Datasheet Download
30KP90CA-TP.pdf
Availability of 30KP90CA-TP
QUANTITY
30KP90CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KP90CA-TP
Internal Part NumberEIS-30KP90CA-TP
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KP90CA-TP
Related Links30KP9, 30KP90CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
30KP90CA-TP Details Description
Related parts for 30KP90CA-TP
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V SOT323 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LIGHT ENGINE ATLAS AMBER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A/0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK N 50 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 1506 datasheet.pdf
RES 533K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC GATE 2.5K SO14 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.4VC DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf