Susumu RG2012P-6983-D-T5
RG2012P-6983-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-6983-D-T5
Brief Description
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-6983-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-6983-D-T5
QUANTITY
RG2012P-6983-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-6983-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-6983-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-6983-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-6983-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-6983-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-6983-D-T5
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
HEAT SINK 31MM X 31MM X 14.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 150MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 9V datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf