Susumu RG2012P-7322-B-T1
RG2012P-7322-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-7322-B-T1
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-7322-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-7322-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-7322-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-7322-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-7322-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-7322-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-7322-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-7322-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-7322-B-T1
IC REG LDO 2.7A 1.2V TO-252 datasheet.pdf
IC AUDIO SUBSYSTEM 2.2W D 28LLP datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM 17.3VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 2CH 6TSSOP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 5.0V 4-USP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf