Susumu RG2012P-751-B-T1
RG2012P-751-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-751-B-T1
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-751-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-751-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-751-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-751-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-751-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-751-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-751-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-751-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-751-B-T1
CAP CER 6800PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR SGP.18C datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8SOIC datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CABLE R/A 2POS FEMALE-FEMALE 4M datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 155-178MHZ SMI datasheet.pdf
TRANS 8NPN DARL 95V 0.5A 18DIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.4UH 4.2A 26.4 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf