Susumu RG2012P-820-B-T5
RG2012P-820-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-820-B-T5
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-820-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-820-B-T5
QUANTITY
RG2012P-820-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-820-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-820-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-820-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-820-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-820-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-820-B-T5
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
COVER + LEVER FOR MQS 12 POS. datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 4V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LED AMB 590NM XLAMP WTR CLR SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA17 24V 0.36NM datasheet.pdf