Susumu RG2012P-822-B-T1
RG2012P-822-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-822-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-822-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-822-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-822-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-822-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-822-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-822-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-822-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-822-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-822-B-T1
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 820MA 370 MOHM datasheet.pdf