Susumu RG2012P-8870-B-T5
RG2012P-8870-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-8870-B-T5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-8870-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-8870-B-T5
QUANTITY
RG2012P-8870-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-8870-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-8870-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-8870-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-8870-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-8870-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-8870-B-T5
CONN FFC FPC TOP 14POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER VH TOP 3POS 3.96MM datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 14VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 30POS SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT PIN datasheet.pdf