Susumu RG2012Q-150-D-T5
RG2012Q-150-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-150-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-150-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-150-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-150-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-150-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-150-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-150-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-150-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-150-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-150-D-T5
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 3/4" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 1" BLACK 100' datasheet.pdf
POE INJECTOR 19.6W 56V DESKTOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
DEVICE MARKER THM ET S7 400 GE datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 68POS GOLD datasheet.pdf