Vishay/Dale TNPW201034K0BEEF
TNPW201034K0BEEF picture photo
Mfg. Part Number
TNPW201034K0BEEF
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 0.4W 2010
Datasheet Download
TNPW201034K0BEEF.pdf
Availability of TNPW201034K0BEEF
QUANTITY
TNPW201034K0BEEF Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW201034K0BEEF
Internal Part NumberEIS-TNPW201034K0BEEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW201034K0BEEF
Related LinksTNPW2010, TNPW201034K0BEEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW201034K0BEEF Details Description
Related parts for TNPW201034K0BEEF
IC SWITCH ADDRESS NCH O-D TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 3X.33MH 100A M10 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf