Susumu RG2012Q-22R6-D-T5
RG2012Q-22R6-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-22R6-D-T5
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-22R6-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-22R6-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-22R6-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-22R6-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-22R6-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-22R6-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-22R6-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-22R6-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-22R6-D-T5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 30 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC COMPARATOR 400MV REF TSOT23-5 datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR40B/AE40M/AKR40B datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X8R 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf