Susumu RG2012Q-23R2-D-T5
RG2012Q-23R2-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012Q-23R2-D-T5
Brief Description
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012Q-23R2-D-T5.pdf
Availability of RG2012Q-23R2-D-T5
QUANTITY
RG2012Q-23R2-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012Q-23R2-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012Q-23R2-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012Q-23R2-D-T5
Related LinksRG2012Q-, RG2012Q-23R2-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012Q-23R2-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012Q-23R2-D-T5
TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DAC 8BIT SGL 1CH W/SPI 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2A 6-TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
INCANDESCENT LAMP 6.3 VOLTS datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/8 BK 48" datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf