Susumu RG2012V-1021-B-T5
RG2012V-1021-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1021-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1021-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-1021-B-T5
QUANTITY
RG2012V-1021-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1021-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1021-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1021-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1021-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1021-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1021-B-T5
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 1.58 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 5KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AHN NEW 2 FORM C datasheet.pdf
CONN AUTO LAN PLUG 4POS SLDR R/A datasheet.pdf