Susumu RG2012V-1050-W-T1
RG2012V-1050-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1050-W-T1
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1050-W-T1.pdf
Availability of RG2012V-1050-W-T1
QUANTITY
RG2012V-1050-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1050-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1050-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1050-W-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1050-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1050-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-1050-W-T1
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 32MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 270KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf