Susumu RG2012V-121-B-T1
RG2012V-121-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-121-B-T1
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-121-B-T1.pdf
Availability of RG2012V-121-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012V-121-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-121-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012V-121-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-121-B-T1
Related LinksRG2012V-, RG2012V-121-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-121-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012V-121-B-T1
XFRMR LAMINATED 270VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 487 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
BOARD EVAL LOAD SWITCH NCP382 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 430MA 800 MOHM datasheet.pdf