Susumu RG2012V-121-B-T5
RG2012V-121-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-121-B-T5
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-121-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-121-B-T5
QUANTITY
RG2012V-121-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-121-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-121-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-121-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-121-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-121-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-121-B-T5
FUSE HOLDER CART 7V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES 422 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OS DRAGON / + datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf