Susumu RG2012V-1331-B-T5
RG2012V-1331-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012V-1331-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012V-1331-B-T5.pdf
Availability of RG2012V-1331-B-T5
QUANTITY
RG2012V-1331-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012V-1331-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012V-1331-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012V-1331-B-T5
Related LinksRG2012V-, RG2012V-1331-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012V-1331-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012V-1331-B-T5
Connector Receptacle 1 Position Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 40K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf